Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 25 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Dekomunizacja ulic po ciechanowsku (i ipeenowsku)*

30.08.2017 15:15:00

Jutro mamy kolejny spektakl comiesięcznego cyrku, zwanego sesją rady miasta, a dziś poseł Robert Kołakowski uraczył nas linkiem do strony IPN. Pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku Ciechanowa "dekomunizacji" podlegać będą: Michał Gwiazdowicz, Kazimierz Tomaszewski i Kazimierz Pijanowski. Ciekawe, jakie to zbrodnie oni popełnili? Może nasz poseł (historyk po Pułtusku) nas oświeci?

Niestety "życiorysy" podesłane przez IPN tego nie podają. Jedyną zbrodnią w tej sprawie i to zbrodnią przeciwko prawdzie jest jej zakłamywanie. Pracownicy IPN świadomie i z pełną premedytacją zakłamali życiorysy tych osób i wbrew twierdzeniom nie przeprowadzili kwerendy, bo i po co? Przecież prowincjonalne przygłupy i tak tego nie zweryfikują, a funkcjonariusze partyjni słów z IPN-u będą bronić, jak niepodległości.

W przypadku Pijanowskiego nie podano nawet roku urodzenia i zgonu, a w trzech (sic!) zdaniach jedyną prawdziwą treścią jest to, że został pochowany w Ciechanowie.
W przypadku Tomaszewskiego splagiatowano "opracowanie" ze strony lewica.pl i usunięto niewygodne dla prawicowych ideologów fakty.
W przypadku Gwiazdowicza skorzystano z pochodzących z lat 1960. opracowań i z pełną świadomością pominięto jego działalność niepodległościową przed 1920 rokiem, w tym aresztowanie przez carat, działalność w POW. Nawet słowem nie napisano, że rozpoczęta przez niego, w 1945 roku kariera polityczna zakończyła się... w tym samym roku, po interwencji w ciechanowskim UB. Doprowadził wtedy do uwolnienia więźniów politycznych.
Kłamstwa epoki PRL-u zastępowane są kolejnymi, tym razem autorstwa IPN. Jeśli jednak pan poseł jest tak wielkim patriotą, jak stara nam się udowodnić, w ramach "dekomunizacyjnego" cyrku, to może zastanowi się nad usuwaniem śladów wiernopoddańczych hołdów składanych caratowi? Podpowiem Aleksandrówka nosi nazwę, ku czci cara Aleksandra. Боже, Царя храни?
 Ze strony "Ciechanowianie", autor Janusz Witczak
*Tytuł pochodzi od redakcji

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz