Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Budżet obywatelski - głosowanie do końca września

14.09.2017 11:00:00

Znane są już projekty zgłoszonego w ramach budżetu obywatelskieo w Ciechanowie na 2018 rok. Głosować można do końca września, w jeden wybrany sposób. Można to zrobić tradycyjnie – wrzucając prawidłowo wypełnioną kartę do głosowania do urny w Urzędzie Miasta lub w jednym z innych wyznaczonych punktów w mieście, korespondencyjnie lub internetowo – wypełniając formularz dostępny na stronie Urzędu Miasta.

Na karcie do głosowania znalazły się 42 projekty: 18 ogólnomiejskich i 24 osiedlowe. Wśród projektów ogólnomiejskich jest 10 „twardych” i 8 „miękkich”.

Jak informuje Urząd Miasta, jeden głos można oddać na projekt z kategorii ogólnomiejskiej (miękki lub twardy), jeden na projekt osiedlowy. Głosować może każdy mieszkaniec Ciechanowa, który ukończył 16 lat. Wniosek z propozycją zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok mógł zgłosić każdy, kto ukończył 16 rok życia. Projekty muszą dotyczyć spraw, które mieszczą się w kompetencjach gminy. Zwycięskie zadania zostaną wpisane do budżetu miasta i będą realizowane w 2018 roku.

Głosy można oddawać w Urzędzie Miasta (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu – od 8.00 do 16.00). Karty do głosowania oraz urny znajdują się w Biurze Obsługi Interesanta (u. Wodna 1) oraz w ratuszu przy wejściu do Urzędu Stanu Cywilnego (plac Jana Pawła II 6). Wyznaczone zostały punkty w różnych częściach miasta, w których między godziną 16.00 a 18.00 także można głosować w tradycyjny sposób. W poniedziałek 18 września głosować można w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul Broniewskiego 1, we wtorek 19 września w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Czarnieckiego 40, w środę 20 września w MOPS przy ul. Sienkiewicza 32D, w czwartek 21 września w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Płońskiej 143, w piątek 22 września w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1. Urna wystawiona zostanie również na krytej pływalni przy ul 17 Stycznia 60B. Głosować będzie można tam codziennie, do końca września, w godzinach od 6.00 do 22.00.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów można głosować o każdej porze aż do 30 września do północy. Link do głosowania znaleźć można na stronie głównej Urzędu oraz na specjalnej stronie internetowej bo.umciechanow.pl, gdzie znajdują się szczegóły związane z Budżetem Obywatelskim. Kartę do głosowania, która jest do pobrania ze strony internetowej Urzędu Miasta Ciechanów można wysłać pocztą tradycyjną do urzędu (pod adres: plac Jana Pawła II 6, 06-400 Ciechanów), z dopiskiem „Budżet Obywatelski”. Liczy się data stempla pocztowego.

O zgłoszonych projektach napiszemy w wydaniu TC z 26 września.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz