Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 24 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kuratorium Oświaty.Degradacja Zawiślińskiego

30.09.2017 16:00:00

Przez ostatnie 15 miesięcy Jacek Zawiśliński pełnił obowiązki dyrektora ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. 19 września 2017 r. mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska nieoczekiwanie cofnęła mu „powierzenie pełnienia obowiązków”.

 Zagadnięty o to dyrektor Wydziału Zarządzania Informacją Kuratorium Oświaty w Warszawie Andrzej Kulmatycki oświadczył, że pytanie to „dotyczy indywidualnej sprawy pracowniczej” i nie udzielił na nie odpowiedzi.
Natomiast Zawiśliński odmówił rozmowy z dziennikarzem, bo – jak oświadczył za pośrednictwem sekretarki – jest „bardzo zajęty”. Z informacji uzyskanych przez nas od osób związanych z Kuratorium Oświaty wynika, że pani kurator nie była zadowolona z pracy swego podwładnego jako szefa delegatury. Według tych samych źródeł były pomysły, aby przesunąć Zawiślińskiego na stanowisko wizytatora albo w ogóle podziękować mu za pracę w kuratorium. Ostatecznie – dzięki protekcji różnych wpływowych osób - utrzymał on funkcję zastępcy dyrektora delegatury, którą sprawuje od 1 lipca 2016 r.

 KK

 Więcej w papierowym wydaniu TC

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz