Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Grażyna Barszczewska: (Nie tylko) amantka z pieprzem

07.10.2017 18:34:52

Aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, autorka scenariuszy, ma w swoim dorobku występy w Kabarecie Dudek i na estradzie, recitale piosenek, nagrane płyty. Potrafi zagrać i liryczne amantki, i postacie charakterystyczne doświadczone przez los.

Jej głos znają słuchacze Polskiego Radia. Pracowała z wybitnymi reżyserami w kraju i na świecie. Podkreśla, że aktorstwo jest ważne, ale nie najważniejsze. Emanuje ciepłem i urokiem osobistym. Grażyna Barszczewska gościła 24 września w Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

- Pani ma ogromny dystans do siebie, nie ukrywa swoich lat. Debiutowała pani w „Czajce” w Teatrze Ludowym 47 lat temu, a rok później w filmie w „Trzeciej części nocy” Andrzeja Żuławskiego (przegląd jego filmów odbył się we wrześniu w PCKiS) – przedstawił gościa Marek Żbikowski, filmoznawca, redaktor prowadzący „TC”.

- W moim życiu film i telewizja przeplatały się z teatrem, ciągle jestem w teatrze. Gdy kończyłam studia, wszyscy szliśmy do pracy w teatrze. Miałam szczęście, ale jasne, że ja temu szczęściu pomagam. Gdy mam propozycję, staję na uszach, by nie dać plamy – powiedziała Grażyna Barszczewska.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz