Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 24 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. PCKiS
fot. PCKiS

Wesoło i trochę… smutno – kolejna premiera w Rozmytym Kontraście

08.10.2017 16:34:25

Już po raz 20. gościliśmy na premierze w ciechanowskim Teatrze Rozmyty Kontrast w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki. Tym razem była to romantyczna komedia „Amerykański wspólnik” Pawła Mossakowskiego.

Jak twierdzi sam autor obecny na widowni w sobotę, 23 września br., była to polska prapremiera jego sztuki. Została napisana dla zaprzyjaźnionego teatru Fantazja z Sydney i tam w 2011 r. odbyła się jej prapremiera światowa (w reż. Joanny Borkowskiej-Surucic). Później Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia, wyreżyserował ją jako słuchowisko radiowe wyemitowane na antenie PR1 11 marca 2012 r. Zagrali w nim m.in. Krzysztof Tyniec, Marian Opania, Maria Pakulnis, Krystyna Malec. I kolejne wystawienie w Ciechanowie – ponownie na scenie. W Polsce po raz pierwszy.

Z twórczością komediową Pawła Mossakowskiego reżyser Andrzej Liszewski i aktorzy Teatru Rozmyty Kontrast mieli już do czynienia, wystawiając 4 marca br. na swoje 5-lecie „Roszadę”. Tamten spektakl bardzo się podobał widzom, ciepło pisaliśmy o nim w „Tygodniku”. Podobał się także samemu autorowi, który – mam nadzieję, że nie kurtuazyjnie – chwalił reżysera i aktorów.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: żet

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz