Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. AO
fot. AO

Mini święto powiatu żuromińskiego

10.10.2017 10:37:16

30 września Starostwo Powiatowe w Żurominie zorganizowało uroczystą sesję samorządową, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich gmin – włodarze wraz z radnymi, a także kierownicy służb i jednostek organizacyjnych powiatu.

Odbyła się ona w ramach mini święta powiatu, a poprzedzona była uroczystym zamknięciem Kapsuły Czasu i kiermaszem produktu lokalnego przed budynkiem starostwa.

Sesję tę zawsze organizowano w ramach obchodów święta miasta, ale w tym roku, z uwagi na 250-lecie nadania praw miejskich, świętowało ono samodzielnie. Powiat chciał jednak uczynić zadość corocznej tradycji i jesienią zaprosił na spotkanie reprezentantów wszystkich samorządów gminnych. Była więc okazja do wymiany doświadczeń, poglądów i do zacieśnienia współpracy.

Przeplatana występami utalentowanych młodych wokalistek z sekcji wokalnych w GOK w Kuczborku sesja związana była z prezentacją dokonań powiatu w ostatnim roku. Starosta Jerzy Rzymowski pochwalił się pozyskanymi dotacjami. Podkreślił, że od początku kadencji wydano ponad 13 mln zł, przy czym 56 proc. tej kwoty stanowiły środki zewnętrzne.

– Jesteśmy przygotowani do kolejnej absorpcji funduszy z zewnątrz, mamy projekty w różnych sferach – zaznaczył.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 10 października br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz