Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 24 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Rekordowa rekrutacja w PWSZ

10.10.2017 14:32:17

4 października odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, mającej siedziby w Ciechanowie i w Mławie. Tym razem zorganizowano ją w pierwszym z miast.

Wśród przybyłych gości znalazł się m.in. wiceminister szkolnictwa wyższego profesor Łukasz Szumowski.

Otwarcia uroczystości dokonał rektor PWSZ prof. nadzw. dr hab. Leszek Zygner. Przyznał, że nowy rok akademicki, rozpoczynany w tej uczelni po raz siedemnasty, niesie wiele nowych wyzwań, ale też rodzi dodatkowe szanse. Te pierwsze to przede wszystkim projekt ustawy o szkolnictwie wyższym, ogłoszony we wrześniu na Narodowym Kongresie Nauki w Krakowie. Pewne jego aspekty wpływają już teraz na uczelnianą rzeczywistość.

- Zakończono już tegoroczną rekrutację. Odnotowaliśmy rekordową liczbę kandydatów. Zgłosiły się 622 osoby, ale z powodu wprowadzenia nowych zasad finansowania w szkolnictwie wyższym nie można było przyjąć wszystkich chętnych. Problemem stały się również studia drugiego stopnia organizowane w znanych uczelniach patronackich, gdzie miejsca znajdowali nasi absolwenci. Niestety w tym roku niektórzy z nich nie zostali przyjęci na studia magisterskie. Mogą oni mieć pretensje i powiedzieć: „Mamy takich zacnych patronów, a oni nie przyjmują nas na swoje uczelnie” - mówił rektor.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz