Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Reforma oświaty: Gmina Grudusk: Bez zwolnień nauczycieli

10.10.2017 16:21:38

W gminie Grudusk (pow. ciechanowski) wprowadzenie 1 września 2017 r. rządowej reformy oświaty nie spowodowało zwolnień nauczycieli i innych pracowników szkół.

Utrwaliło natomiast obecny kształt sieci szkolnej, która zdaniem wójta Jacka Oglęckiego jest kosztowna i w dłuższej perspektywie czasowej nie do utrzymania.

Przed reformą w Grudusku w jednym budynku funkcjonował Zespół Placówek Oświatowych, w skład którego wchodziły: Gimnazjum, 6-klasowa Szkoła Podstawowa i Punkt Przedszkolny. Gminną sieć szkolną uzupełniała niewielka, ale samodzielna 6-klasowa Szkoła Podstawowa w Humięcinie.

Dyskutując o sposobach wcielenia w życie reformy polegającej na szczeblu gminnym na likwidacji gimnazjów i wydłużeniu nauki w szkole podstawowej z 6 do 8 lat, samorządowe władze rozważały trzy rozwiązania.

Pierwsze zakładało powołanie jednej Szkoły Podstawowej - w Grudusku. Drugie przewidywało utworzenie w Humięcinie Szkoły Podstawowej dla dzieci z klas I-IV, a starsi uczniowie z tego obwodu szkolnego (z klas V-VIII) chodziliby do Gruduska. W trzeciej wersji miałyby funkcjonować dwie 8-klasowe szkoły podstawowe: w Grudusku i Humięcinie.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz