Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 24 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Pułtusk: Zmiana w programie rewitalizacji. Zyskają koszary, straci starówka?

10.10.2017 18:23:17

Kupiony przez miasto od przedsiębiorcy z Żyrardowa budynek pokoszarowy przy al. Tysiąclecia w Pułtusku został wpisany do gminnego programu rewitalizacji obejmującego zabytkowe centrum miasta.

Taka propozycja podczas sesji wywołała długą dyskusję, która dotyczyła nie tylko nowego, nadal budzącego emocje zakupu, ale i innych budynków gminy oraz sytuacji mieszkaniowej pułtuszczan. Radni opozycji mieli wątpliwości, czy dodanie do programu budynku pokoszarowego odbędzie się ze szkodą dla innych obiektów i centrum miasta. Próbował je rozwiać burmistrz Pułtuska.

Gminny program rewitalizacji na lata 2016-2025 został przyjęty 25 maja br. Dzień później Urząd Miejski złożył wniosek o wpis do Wykazu programów rewitalizacji województwa mazowieckiego. Jest on warunkiem ubiegania się o wsparcie na projekty rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Oceniając program naszej gminy, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie sformułowała uwagi i wskazówki dotyczące zmian w programie. Zmiany zostały wprowadzone. Poza nimi Urząd Miasta wziął pod uwagę także wnioski z konsultacji społecznych, które odbyły się w kinie „Narew” 21 sierpnia i dotyczyły gminnych budynków, zabytków i programu rewitalizacji.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz