Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Posterunki policji. Reaktywacja

11.10.2017 12:31:25

Planowane jest utworzenie na terenie powiatu ciechanowskiego dwóch nowych posterunków: jednego w Gołotczyźnie, drugiego prawdopodobnie w Regiminie.

Reaktywacja sieci posterunków jest jednym z priorytetów obecnego kierownictwa ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Obecnie komendant powiatowy policji dysponuje ok. 180 policjantami. 10 z nich pełni służbę w Glinojecku, gdzie istniejący posterunek obsługuje gminę. Pozostali funkcjonariusze są bezpośrednio zatrudnieni w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. W urzędach gmin, w których nie ma posterunków funkcjonują tzw. punkty przyjęć interesantów (w wyznaczone dni tygodnia dyżurują w nich policjanci).

Dawniej na terenie powiatu było więcej posterunków, ale zostały one zlikwidowane podczas ogólnopolskiej akcji reformowania policyjnych struktur, która przeprowadzona została w roku 2012. Zamknięte zostały posterunki w: Opinogórze, w Sońsk, Ojrzeniu i Regiminie. Budynki należące do policji przekazano w ręce gminnych samorządów.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: KK

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • Lewar, 2017-10-12 11:52:36
    i co
    Wzrosła liczba interwencji czy jak??
  • Arek"Aiwa-Platz", 2017-10-14 07:12:20
    Rok mi zajęło..
    ..przekonywanie Komendy Głównej, do przywrócenia w Sońsku. Dopiero 14 lipca, po tym jak się w czerwcu wyżaliłem Błaszczakowi, dostałem pismo, że zgoda ale we współpracy z samorządem. A samorząd w osobie Wójta z częścią Rady Gminy w Sońsku, kombinuje jak by tu nic nie robić. Panie radne na sesji nawet mi groziły, iż już mi ludzie "odpowiednio" podziękują za inicjatywy z Policją.