Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. AO
fot. AO

Żuromin: Pomoc o każdej porze

11.10.2017 18:22:13

Szpital w Żurominie, który znalazł się w sieci, otrzymał I stopień referencyjności, co oznacza, że udziela świadczeń zdrowotnych w czterech podstawowych specjalnościach medycznych: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, położnictwa i ginekologii, pediatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Dla pacjentów to ważna informacja. Podobnie jak ta, że wciąż zapewnia dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, z której wiele osób korzysta. Jak podkreśla dyrektor Zbigniew Białczak, od 1 października usługi medyczne w SPZZOZ w Żurominie są więc nadal świadczone w niezmienionym zakresie.

Wiedziano o tym już w chwili ogłoszenia sieci szpitali 28 czerwca. Dyrektor Białczak nie krył wówczas zadowolenia, choć podkreślał, że do ostatniej chwili walczył o ortopedię, reumatologię, chwiały się również tutejsza pediatria i położnictwo z ginekologią. Była przecież pierwotnie mowa, że trzeba obsługiwać np. 600 porodów rocznie, a w żuromińskiej placówce było ich ok. 420, lub że tylko w jednym z położonych w sąsiedztwie miast (Sierpc, Mławę i Żuromin) będzie funkcjonowała pediatria. Na szczęście nie sprawdziły się te pogłoski i ostatecznie w Żurominie utrzymano wszystkie oddziały i poradnie. Nie ma tu i nie było Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Cały artykuł w TC z 10 października br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz