Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Budżet obywatelski 2018: Kąpielisko Krubin poza konkurencją

12.10.2017 18:26:34

Co piąty ciechanowianin wziął udział w głosowaniu dotyczącym projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku władze miasta przeznaczą na nie około 1,7 mln zł. Dzięki temu zostanie zrealizowanych 10 inwestycji osiedlowych oraz 7 ogólnomiejskich.

Dwa osiedlowe pomysły odpadły, bo nie uzyskały co najmniej 200 wymaganych głosów, a były zgłoszone jako jedyne.

Na projekty do ciechanowskiego budżetu obywatelskiego na przyszły rok oddano 7.383 ważne głosy, co przełożyło się na frekwencję wynoszącą prawie 20 procent. Zaskakująca jest duża liczba głosów nieważnych, których było aż 2205.

Podobnie jak w ubiegłym roku największą popularność wśród mieszkańców (2127 głosów) zyskał zgłoszony przez radnego Wiesława Brzozowskiego projekt zagospodarowania terenu rekreacyjnego zbiornika wodnego – kąpieliska Krubin. Kilka miesięcy temu zakończono pierwszą część tego zadania. Teraz wokół zbiornika mają powstać m.in. cztery nowe pomosty dla wędkarzy. Docelowo myśli się nawet o przekopaniu grobli i połączeniu tego akwenu z położonym obok. Żeby stało się to możliwe, zostanie przygotowany odpowiedni projekt.

Cały artykuł w TC z 17 paździrnika br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...