Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Światowy Dzień Osób Jąkających się: Poradnia zaprasza 19 października

13.10.2017 14:11:43

W czwartek, 19 października, w godz. od 13.00 do 17.00 można przyjść do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie na bezpłatne konsultacje logopedyczne. Porad będzie udzielała Dorota Kamińska, która specjalizuje się w eliminowaniu zaburzeń mowy polegających na jąkaniu się (jest autorką książki na ten temat).

Poradnia zaprasza nie tylko osoby zmagające się z problemem jąkania się i ich krewnych, ale także nauczycieli chcących pomóc swoim uczniom.

W czasie konsultacji uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mogli zapisać się na grupową bezpłatną terapię jąkania.

W ciechanowskiej poradni terapię taką od września 2009 r. prowadzi Dorota Kamińska.
Zajęcia, najpierw indywidualne, a potem w grupach od 3 do 8 osób, odbywają się raz w tygodniu. Ćwiczenia dostosowane są do wieku uczestników, ich możliwości oraz potrzeb wynikających z wstępnej diagnozy logopedycznej. W zajęciach dla dzieci młodszych uczestniczą również ich rodzice bądź opiekunowie, którzy aktywnie wspierają proces terapii logopedycznej, co jest bardzo ważne dla osiągnięcia oczekiwanych efektów. Chodzi o to, żeby rodzice znali problem i wiedzieli, jak pomagać dzieciom w domu. Zajęcia grupowe są o tyle ważne, że wtedy dzieci są bardziej zmotywowane do pracy i przeżywają pewien stres, który w tym przypadku jest pożyteczny, bo pozwala przełamywać lęki w mówieniu.

Cały artykuł w TC z 17 października br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz