Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 24 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Mieszkańcy Arcelina szukają wsparcia. Napisali do papieża i RPO

14.10.2017 18:22:14

Mieszkańcy Arcelina nie chcą należeć do nowo powstałej parafii pw. św. Ojca Pio na granicy Płońska i Szerominka. Chcą pozostać w dotychczasowej parafii w Baboszewie, jednak na to nie zgadza się diecezja płocka, która wyznaczyła granice nowej parafii. Grupa szuka wsparcia zarówno u kościelnych jak i świeckich instytucji.

Przynajmniej na razie tego wparcia nie otrzymała.

W lipcu listy z podpisami blisko 300 osób zamieszkujących wioskę w gm. Płońsk wysłane zostały do prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza. Teraz kolejne pisma z prośbą o pomoc przesłano do Watykanu i rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

W liście do papieża Franciszka czytamy m.in.: „Wielebny Ojcze Święty. Mieszkańcy Arcelina zwracają się do Ciebie z gorącą prośbą o pomoc w rozstrzygnięciu trapiącego nas od ponad 3 miesięcy problemu. Sprawa dotyczy siłowego erygowania mieszkańców naszej wioski przez Biskupa Płockiego ks. Piotra Liberę do nowo powołanej parafii w Płońsku […]. Po 242 latach przynależności do parafii pw. św. Urbana w Baboszewie Biskup Płocki bez zbędnych ceregieli wydaje dekret, w którym nie liczy się z naszą odmową i siłowo, wbrew naszej woli przypisuje nas do parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku. Z dnia na dzień wyrzucił nas z Kościoła, który od podstaw budowali nasi przodkowie, który remontowaliśmy i utrzymywaliśmy również my.

Cały artykuł w TC z 17 października br.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...