Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

W obronie dziecięcej rehabilitacji

16.10.2017 14:26:53

- Polityka wobec niepełnosprawnych dzieci jest taka: urodźcie je, a potem martwcie się o nie sami – mówi dosadnie matka niepełnosprawnego nastolatka

Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Ciechanowa i okolic nie mogą pogodzić się z likwidacją poradni rehabilitacyjnej w placówce na ul. Okrzei. Skarżą się, że z tego powodu znacznie pogorszyła się dostępność do tego rodzaju świadczeń.

Skargi kierują bezpośrednio do szpitala, który tą placówką zarządza. O tę sytuację obwiniają jednak nie do końca przemyślane posunięcie ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia.
W Ciechanowskim Centrum Rehabilitacji dotychczas funkcjonowały: Oddział Rehabilitacji, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii oraz Poradnia Rehabilitacyjna i Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci. Te dwie ostatnie 1 lipca przestały działać.

Choć od tego czasu minęło już kilka miesięcy, rodzice niepełnosprawnych dzieci nie mogą pogodzić się z tym, że ciechanowski szpital utracił kontrakt na tego typu usługi na rzecz dwóch innych podmiotów. Powody do narzekania mieli także dorośli. Część z nich miała już umówione terminy zabiegów rehabilitacyjnych, które odwoływano. Z powodu utraty kontraktu szpital musiał zrobić to niekiedy w ostatniej chwili. Pacjenci musieli szukać nowego usługodawcy, gdzie od nowa zapisywali się w kolejkę.

Cały artykuł w TC z 17 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz