Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Urywał w samochodach wycieraczki

17.10.2017 16:08:31

34-letni ciechanowianin stanie przed sądem za uszkodzenie pięciu samochodów. Przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Nie chce jednak powiedzieć, dlaczego dopuścił się tego aktu wandalizmu.

Do opisywanego zdarzenia doszło w sobotę, 7 października, ok. godz. 22.45 w Ciechanowie na ul. Witosa. Jedna z mieszkanek miasta zauważyła mężczyznę, który oberwał przednie wycieraczki w zaparkowanym przy jednym z budynków samochodzie (oplu corsie). Wyglądał na nietrzeźwego. Mimo tego kobieta zebrała się na odwagę i zwróciła mu uwagę na – mówiąc delikatnie - niestosowność zachowania, ale on tylko machnął ręką i ruszył w kierunku ul. Wojska Polskiego. Gdy śledzony przez nią wandal wszedł do jednego z domów jednorodzinnych, o fakcie tym telefonicznie poinformowała policję.

We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze, chcieli wejść do mieszkania, w którym przebywał wandal, ale on nie wpuścił ich do środka. Musieli się z tym pogodzić, ponieważ było już po godzinie 22.00, a do prywatnego domu między godz. 22.00 a 6.00 rano bez zgody właściciela policja może wejść tylko w ściśle określonych w kodeksie postępowania karnego przypadkach. W opisywanej sytuacji takiej możliwości nie było. Policjanci musieli poczekać do godzin porannych dnia następnego. W międzyczasie sprawdzili osiedlowy parking znajdujący się przy ul. Witosa i stwierdzili, iż sześć zaparkowanych tam aut ma wyłamane wycieraczki.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 17 października br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz