Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Kwesta na cmentarzach

19.10.2017 12:15:00

Po raz pierwszy w tym roku, wzorem wielu innych miast, również w Ciechanowie odbędzie się kwesta na renowację nagrobków na cmentarzu parafialnym przy ulicy Płońskiej.

 

W różnych środowiskach temat odnowy zaniedbanych i zniszczonych pomników, którymi od dawna nikt się nie interesuje, był podnoszony od wielu lat, ale dopiero ostatnio pomysł osób świeckich, blisko związanych z Kościołem, nabrał realnych kształtów. Postanowiły one odnowić groby pochowanych na tym cmentarzu kapłanów oraz osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności. Powołany został Społeczny Komitet „Wolontariat pamięci”, w którego skład weszli przedstawiciele wszystkich ciechanowskich parafii. Inicjatywę poparli proboszczowie, a ostatnio patronat nad nią objął prezydent miasta Krzysztof Kosiński.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika" z 24 października 2017 r.

autor: Barbara Bielasta

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...