Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Ciechanów. Konar spadł na auto. Władze miasta zapłacą

21.10.2017 12:31:47

W sierpniu 2015 roku na auto należące do ciechanowianina spadł pokaźny konar, który oderwał się od kasztanowca. Właściciel pojazdu nie doszedł do porozumienia z zarządcą miejskiej ulicy. Strony spotkały się w sądzie.

Tego typu sprawy rozpatrywane są z powództwa cywilnego. Poszkodowany złożył pozew, w którym domagał się 9800 zł odszkodowania. Żądana przez niego kwota jest równowartością straty związanej z uszkodzeniem samochodu, na który spadł konar drzewa rosnącego na poboczu drogi. Mężczyzna wskazał, że zarządcą tej drogi jest gmina miejska Ciechanów, a zatem to ona powinna mu zapłacić. Powołał się przy tym na zapisy artykułu 417 par. 1 kodeksu cywilnego.

Urząd Miasta wnosił o oddalenie powództwa. Zanegował swoją odpowiedzialność, a także zakwestionował wysokość szkody zgłoszonej przez mieszkańca.

Do opisywanego zdarzenia doszło 19 sierpnia 2015 roku. Autem jechała wówczas matka ciechanowianina. Gdy przejeżdżała miejską ulicą, niespodziewanie spadł konar, który odłamał się od kasztanowca zwyczajnego.

Cały artykuł w TC z 24 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • janek z C, 2017-10-26 10:46:30
    obserwacja
    jak zwykle niczemu niewinni