Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Uczniowie w akcji WOŚP

21.10.2017 18:24:16

16 października Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie wzięła udział w zorganizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu przez jak największą liczbę osób sztucznego oddychania, bo tak potocznie nazywany jest rodzaj pomocy.

Fachowe określenie tej czynności to resuscytacja krążeniowo-oddechowa, polegająca na naprzemiennym uciskaniu klatki piersiowej i wdmuchiwaniu powietrza do ust poszkodowanego człowieka (30 uciśnięć i 2 wdechy).

Akcja nie przypadkiem odbyła się 16 października. Tego bowiem dnia obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

- Coraz częściej w mass mediach słyszymy o tym, że to właśnie dzieci posiadające podstawową wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy ratują życie osób, które nagle straciły przytomność. Dlatego warto brać udział we wszelkiego rodzaju akcjach, które uczą, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Poza tym dzieci uczestniczące w akcji miały możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej na ten temat. Nie wszystkie bowiem do tej pory ćwiczyły na fantomach – tłumaczy pedagog z Szóstki Rita Tarczyńska, która była inicjatorką przeprowadzenia akcji w szkole.

Cały artykuł w TC z 24 października br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz