Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Emilia Krakowska: Należę do szczęśliwych ludzi

24.10.2017 16:08:46

Aktorka filmowa i teatralna, niezapomniana odtwórczyni roli Jagny w „Chłopach”, wykładowca akademicki Emilia Krakowska gościła w Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie.

Zaprezentowała się widzom w barwnym stroju świadczącym o jej zmyśle malarskim i w jednym ze swoich kapeluszy, które stały się jej znakiem rozpoznawczym.

- Ten film jest moim wielkim wzruszeniem – powiedziała po projekcji „Bez znieczulenia” (1978 r.) w reżyserii Andrzeja Wajdy aktorka, grająca Wandę Jakowicz, przyjaciółkę Ewy, żony głównego bohatera Jerzego Michałowskiego. Napomknęła o aktorach Krystynie Jandzie i Andrzeju Sewerynie, grającym „młodego, zbuntowanego, potrzebującego swojego miejsca”.

- Teraz dowiadujemy się, że Ryszard Kapuściński miał różne kontakty. Musiał je mieć, bo był reportażystą. Był także wspaniałym filozofem, zaglądał do szarego człowieka i przenosił to na nasze podwórko – wspomniała o Ryszardzie Kapuścińskim, którego biografia stała się inspiracją do napisania scenariusza filmu o dziennikarzu (gra go Zbigniew Zapasiewicz), od którego odchodzi żona i który jednocześnie przeżywa poważne kłopoty zawodowe.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 24 października br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz