Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

Następny rok będzie lepszy

24.10.2017 18:36:17

* Pamiętasz swój pierwszy rower? - „Tygodnik” pyta Łukasza Rykowskiego, zawodnika Kolarskiego Klubu Sportowego Ciechanów

- Jeździłem na rowerze górskim, ale nie pamiętam jego dokładnej nazwy. Można powiedzieć, że wtedy była moda na tego typu rowery. Jeździć nauczyłem się w wieku 8 lat i tak naprawdę od zawsze rower mi towarzyszył. Zapisanie się do klubu, a teraz możliwość startu w wielu zawodach jest nagrodą za pokonanie wielu kilometrów nie tylko na treningu, ale również w formie zabawy.


* Jak zaczęła się twoja kolarska przygoda z klubem KKS Ciechanów?

- Kolega z klasy zaproponował mi, bym zgłosił się do klubu. Podjąłem decyzję w jednej chwili i na pewno nie mogę powiedzieć, że żałuję. Za mną pierwszy pełny sezon i chociaż nie chciałbym spoczywać na laurach, to jestem zadowolony. Zwłaszcza że kilka razy udało się stanąć na podium, a nawet zwyciężyć.

* Który z tegorocznych startów uznałbyś za najlepszy?

- Było ich kilka, ale największą radość przyniósł mi wyścig Szlakami Jury, w którym wygrałem po ucieczce z dwoma innymi kolarzami. Również wyścig w Koźminku będę długo wspominał, ponieważ wszystko wypaliło taktycznie od startu do mety. Na koniec muszę wspomnieć także o Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, ponieważ w tych zawodach udało mi się trzykrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium.

Cały wywiad w aktualnym wydaniu "TC" z 24 października br.

autor: P.Wiewiórkowski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz