Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. AO
fot. AO

Gmina Bieżuń: Sołectw składka na plan z oporami

25.10.2017 12:32:48

Samorząd Bieżunia stanął właśnie przed dylematem. Wszystkie sołectwa miały złożyć się na przygotowanie planów zagospodarowania przestrzennego dla gminy, by mogły powstać jak najszybciej i zahamowały rozwój wielkich ferm, których i tak jest tu sporo. Niestety, okazuje się, że nie ma solidaryzmu i niektóre z nich za nic pieniędzy oddać nie chcą.

Do końca września we wszystkich sołectwach zdecydowano o przeznaczeniu przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Na wniosek m.in. Mariusza Kowalskiego z Karniszyna zwołano 4 października sesję, by sprawdzić, czy dotrzymano słowa i przeznaczono przyszłoroczne środki na wspólne opracowanie planów zagospodarowania.

- Dochodzą do nas głosy, że błędem było łączenie wszystkiego w jeden wielki plan zagospodarowania przestrzennego gminy, że potrwa to długo i możemy nie znaleźć jednej firmy, która opracuje taki plan – mówił na początku obrad przewodniczący bieżuńskiej rady Zygmunt Liszewski. Przypomnijmy, że w lipcu na jednej z sesji uchwały dotyczące 7 konkretnych obszarów gminy połączono w jedną. Inaczej niż np. w Żurominie czy w Siemiątkowie. Tam gminy zostały podzielone na części i dla każdej z nich opracowywane są plany.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu "TC" z 24 października br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz