Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Włamywacze w rękach policjantów. Nie pomogło ukrywanie się na polu kukurydzy

25.10.2017 18:17:42

Sąsiedzka czujność bywa niezastąpiona. Mieszkańcy małej miejscowości z gm. Dzierzążnia widząc podejrzanych mężczyzn niosących worki wezwali policję. Dwaj 31-latkowie podejrzani o kradzież z włamaniem do domu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy tuż po zdarzeniu.

- W poniedziałkowe popołudnie do płońskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkanego domu w jednej z miejscowości na terenie gm. Dzierzążnia - informuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. - Z informacji wynikało, że włamywacze nadal mogą przebywać w tej okolicy. Dyżurny skierował na miejsce policjantów. W czasie rozmowy z okolicznymi mieszkańcami dzielnicowi ustalili, że w pobliżu niezamieszkanego domu widziani byli dwaj mężczyźni. Jeden z nich z terenu posesji wynosił wyładowany jutowy worek, a na pytanie sąsiadów co się dzieje odparł, że prowadzony jest remont, po czym odszedł.


Czujni sąsiedzi postanowili jednak sprawdzić jaka jest prawda. Jak tylko zobaczyli, że w niezamieszkanym domu wybita jest szyba, a przed domem leży kilka rzeczy, prawdopodobnie przygotowanych do wyniesienia, zawiadomili policję. Ich uwadze nie umknął też stojący nieopodal w polach volkswagen. Podejrzewając, że może należeć do włamywaczy, czujni sąsiedzi zastawili mu drogę ciągnikiem rolniczym.

Miejsce zabezpieczyli m.in. słuchacze legionowskiej szkoły policji, którzy odbywają praktyki w płońskiej komendzie. W pewnym momencie do funkcjonariuszy przyszedł mężczyzna twierdząc, że pojazd jest jego, a on przyjechał tu sprzedać auto. Mężczyzna miał ubłocone ubranie i bardzo się denerwował. Został zatrzymany przez policjantów.

Drugi z włamywaczy miał się ukryć w polu kukurydzy. Dzielnicowi, którzy najlepiej znają swój teren służbowy szybko podjechali na miejsce. Zatrzymali 31-letniego płońszczanina, który od razu przyznał się, że razem z kolegą włamali się do domu. Wskazał też miejsce, gdzie w czasie ucieczki porzucili skradzione przedmioty.

Obaj 31-latkowie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz