Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Rośnie hala targowa. Nie będzie gastronomii i stoisk spożywczych oraz... ogrzewania

28.10.2017 16:21:43

Jeszcze nie zakończyła się budowa hali targowej przy ul. Sienkiewicza w Ciechanowie, a już część kupców ma wątpliwości, jak będzie ona funkcjonować. W piśmie skierowanym do urzędu miasta zwracają uwagę na praktyczne sprawy, jak chociażby to, jak tak duży obiekt ogrzać.

Pod pismem formalnie podpisało się zaledwie 15  tzw. „kupców sobotnich”. Oczekiwali oni powiększenia miejsca pierwotnie przewidzianego pod okresową wiatę handlową.

„Wedle pierwotnych planów budowy wiaty, szerokość stanowisk ma wynosić 2,5 metra. Dla nas jest to niewystarczające, ponieważ szerokość najmniejszego namiotu pod handel ma wymiar 3 metrów. Obecny wymiar uniemożliwi nam wyeksponowanie towaru, tak jak na wcześniejszych miejscach” – zauważyli autorzy pisma.

Argumentowali, że na większości zmodernizowanych targowisk miejsca mają wielkość 6 na 6 metrów. Tak jest np. w Przasnyszu. „Stanowiska takie są sprawdzone i najbardziej przez nas preferowane” – napisali.

- Wszystko będzie indywidualnie ustalane z najemcami. Targowisko jest na tyle duże, że pomieści wszystkich zainteresowanych – twierdzi rzeczniczka ratusza Renata Jeziółkowska.
Tyle że po tej deklaracji ratusza odezwało się ponad 40 kupców handlujących codziennie na targowisku przy PKP, którym 2 lata temu podczas konsultacji dotyczących budowy hali targowej prezydent obiecał, że będą mieli pierwszeństwo najmu w niej lokali.

Cały artykuł w TC z 31 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • klient, 2017-11-02 09:18:55
    targ
    jak zwykle obiecanki byle tylko wyłudzić zgodę