Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Po reformie oświaty - gmina Opinogóra : Zatrudnili dodatkowych nauczycieli

30.10.2017 14:22:48

W opinogórskiej gminie funkcjonują trzy 8-klasowe szkoły podstawowe. Przygotowując się do wdrożenia rządowej reformy oświaty, władze gminy rozważały różne koncepcje kształtu sieci szkolnej. Zasadnicze pytanie dotyczyło dalszych losów dwóch niedużych szkół: w Woli Wierzbowskiej i Kołaczkowie.

We wszystkich wariantach przewidywano ich zachowanie, ale zastanawiano się, czy ich poziomu organizacyjnego nie ograniczyć do klas I-VI. Młodzież starsza z klas VII w tym roku i VIII w przyszłym, mieszkająca w ich obwodach szkolnych, byłaby wówczas dowożona do Szkoły Podstawowej w Opinogórze – jak w okresie, kiedy funkcjonowały gimnazja.
Ostatecznie postanowiono  włączyć gimnazjum w Opinogórze do mającej siedzibę w tym samym budynku szkoły podstawowej, a 6-klasowe wcześniej podstawówki w Woli Wierzbowskiej i Kołaczkowie przekształcić w szkoły 8-klasowe.

- Decyzję co do takiego kształtu szkół w naszej gminie podjęliśmy po przeprowadzeniu konsultacji z zainteresowanymi mieszkańcami. Podstawowy wniosek z tych spotkań był jeden. Mieszkańcy chcieli, żeby za wszelką cenę przekształcić szkoły w szkoły 8-klasowe.  Dlatego tak też zrobiliśmy  – mówi wójt Piotr Czyżyk.

Cały artykuł w TC z 31 października br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz