Tygodnik Ciechanowski

Środa, 17 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Budową Lidla zajmie się Sąd Rejonowy w Ciechanowie. Prokuratura umorzyła, obywatel się odwołał

30.10.2017 16:32:17

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie umorzyła śledztwo w sprawie dotyczącej budowy znajdującego się przy ul. Sieniewicza i funkcjonującego od kilkunastu tygodni wielkopowierzchniowego sklepu należącego do sieci Lidl.

Ciechanowianin, który złożył w tej sprawie zawiadomienie, nie zgodził się z decyzją prokuratury i odwołał się od niej do sądu. Sąd w Ciechanowie jeszcze nie rozpatrzył złożonego przez niego zażalenia.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę ciechanowskiego Sławomira Morawskiego - który jako organ administracji publicznej wydaje pozwolenia na budowę - złożyła w prokuraturze pod koniec maja osoba prywatna mieszkająca w sąsiedztwie Lidla. Mówiąc w uproszczeniu, osoba ta zarzuca staroście, że ten m.in. pozwolił spółce Lidl wybudować hipermarket zbyt blisko przebiegającej przez Ciechanów linii kolejowej.

Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających 22 czerwca prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

W ramach prowadzonego postępowania przejrzana została dokumentacja potrzebna do otrzymania zezwolenia na budowę (m.in. projekt budowlany) i przesłuchane zostały – w charakterze świadków – osoby, które uczestniczyły w procesie wydawania pozwolenia.
Po analizie zebranego materiału prokuratura nie dopatrzyła się przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez starostę ciechanowskiego i sprawę umorzyła.

Cały artykuł w TC z 31 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • Aaa, 2017-10-31 06:46:11
    No co za typ
    Widać że człowiek robi zakupy tylko w jednym sklepie, a zwykły śmiertelnik chce mieć wybór.
  • Arek"Aiwa-Platz", 2017-11-02 18:58:32
    Z Sądem to kiepski pomysł.
    Oni idą ręka w rękę. Prokuratura umarza a Sąd podtrzymuje bez względu na okoliczności. Przećwiczyłem to w wielu przypadkach ale jakoś mnie dotąd nie zniechęcili. A tak się starają. Lepiej było skargę do nadrzędnej Prokuratury w Płocku namalować i dać na talerzu dowody winy.