Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Grzegorz potraktował nas łagodnie

30.10.2017 10:21:43

Orkan Grzegorz z huraganowym wiatrem, który przeszedł w ostatnich dniach przez Polskę, na naszym terenie nie spowodował dużych strat. Do uszkodzenia dachów domów lub budynków gospodarczych dochodziło sporadycznie.

Zwykle strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew, ale takich przypadków także nie było wiele.
W sobotę, 29 października, w powiecie ciechanowskim odnotowano 9 zgłoszeń związanych z wichurą. Siedem razy strażacy wyjeżdżali do połamanych drzew lub gałęzi zalegających na jezdni. Kolejne trzy takie zgłoszenia otrzymali następnego dnia rano. Były też dwa inne zdarzenia. We Władysławowie w gminie Opinogóra silny wiatr połamał i przewrócił na sąsiednią posesję blaszany garaż. W Ciechanowie przy ul. Harcerskiej porwał namiot handlowy, stojący przy parkingu znajdującego się nieopodal supermarketu. Przy okazji uszkodził dwa samochody należące do osoby posiadającej stoisko w sąsiedztwie. Nie doszło do żadnego poważnego przypadku oberwania lub uszkodzenia dachu.
W powiecie płońskim także wyjeżdżano głównie do połamanych konarów drzew. 29 października w Ćwiklinie w gminie Płońsk wichura zerwała około 30 m kw. papy na dachu jednorodzinnego domu. Strażacy przy pomocy podnośnika przykryli dach plandeką, zabezpieczając dom przed zalaniem. 

Cały artykuł w TC z 31 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz