Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Trwa akcja „Znicz”

28.10.2017 14:21:33

Działania policyjne na Mazowszu związane ze wzmożonym ruchem na drogach przed dniem Wszystkich Świętych rozpoczęły się już w piątek, 27 października i potrwają do 2 listopada.

W ramach akcji „Znicz” funkcjonariusze ruchu drogowego wyjątkowo uważnie obserwują ruch pojazdów i monitorują potencjalne zagrożenia. Wszystko po to, aby zapewnić podróżującym bezpieczny dojazd do miejsc pochówku swoich bliskich, a później powrót do domów oraz utrzymać płynność ruchu. Intensywność działań jest dostosowana do natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań.

W trakcie działań na drogach policjanci kontrolują m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, sprawdzają, czy podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach, badają trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, noszenie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Cały artykuł w TC z 31 października br.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...