Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 15 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum TC
fot. Archiwum TC

Godziny nadliczbowe w sądzie. Dla przykładu ukarano tylko kilka osób?

27.10.2017 16:25:44

Brak ludzi do pracy sprawia, że niektóre firmy coraz częściej zobowiązują pracowników do pozostawania po godzinach. To zaś wcześniej czy później prowadzi do konfliktów między zatrudnionymi a pracodawcą, bo ich interesy często bywają rozbieżne. Jedna z takich spraw, dotycząca spółki LG Electronics w Mławie, znalazła finał w ciechanowskim sądzie.

Do tego zdarzenia doszło rok temu. Kobieta pracowała na pierwszej zmianie, która miała zakończyć się o godz.14.00. Przełożeni oczekiwali od niej, że zostanie dwie godziny dłużej, ona jednak się nie zgodziła.

Robotnica zeznała w sądzie, że nie była jedyną osobą, która zainicjowała całą akcję i namawiała innych pracowników do opuszczenia stanowisk pracy. Mówiła, że pracę zakończyło wtedy około 250 osób (pracodawca informował o kilkudziesięciu). Następnego dnia, gdy stawiła się w zakładzie, odbył się nad nią i czterema innymi pracownikami swoisty sąd na środku hali produkcyjnej. Służby kadrowe wręczyły im pisma w sprawie rozwiązania umów o pracę bez wypowiedzenia, nie pozwalając na żadną dyskusję, a potem ochrona wyprowadziła całą piątkę za bramę. Nawet nie pozwolono im zabrać swoich rzeczy z szafek.

Cały artykuł w TC z 31 października br.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • były pracownik, 2017-11-02 09:13:27
    nadgodziny
    a nasz kochany SOFIDEL inny tylko nie az tak bezwzględny wymuszanie pracy według widzimisie kierownika i a nie grafiku dyskryminacja płacowa wałki w systemie premiowania