Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Wśród najlepszych w kraju. Informatyczny sukces Stanisława Szulca i jego uczniów

27.10.2017 18:21:44

Stanisław Szulc, nauczyciel informatyki w I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, znalazł się w grupie 16 pedagogów wyróżnionych przez ministra edukacji narodowej za innowacyjny pilotaż nauczania programowania.

Szkoła przystępująca do pilotażu musiała opracować i wdrożyć autorski program nauczania informatyki. Do udziału w programie zgłosiło się ponad 2 tysiące szkół z całego kraju. Wojewódzcy koordynatorzy ds. innowacji w edukacji rekomendowali do wyróżnienia ok. 160 szkół. Komisja ekspertów wybrała z nich 16 najlepszych – po jednej z każdego województwa.

- Chciałbym podziękować moim uczniom, z którymi ten projekt realizowałem. Dzięki ich zaangażowaniu i potrzebie ustawicznego uczenia się miałem okazję analizować ciekawe rozwiązania i odkrywać, że programować można nie tylko przy komputerze. Wspólnie z uczniami rozwiązywałem algorytmiczne problemy. Dodatkowo uczniowie biorący udział w projekcie mogli uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach programistycznych prowadzonych przeze mnie i Krzysztofa Kiliana, studenta Uniwersytetu Warszawskiego. Także dla mnie stanowiło to niezwykłe doświadczenie i nieskończony proces uczenia się. Moi uczniowie w ramach zajęć otwartych uczyli programować dzieci chodzące do szkół podstawowych i przedszkola. Mam nadzieję, że to doświadczenie związane z dzieleniem się wiedzą pozwoli im rozwinąć własne zainteresowania. Doświadczenia, które zdobyłem podczas pracy przy wdrażaniu innowacji, przydadzą mi się także w mojej pracy w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli – mówi Stanisław Szulc, który informatyki uczy już od 23 lat.

Cały artykuł w TC z 31 października br.

Na zdjęciu: Licealista uczy programowania uczniów szkoły podstawowej

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz