Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Pijany kierowca bez prawa jazdy

02.11.2017 10:42:27

Wczoraj wieczorem na trasie S-7 na wysokości Płońska patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd alfa romeo. Policjanci podejrzewali, że kierowca tego auta może być nietrzeźwy, gdyż styl jego jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Auto jechało tzw. wężykiem, co chwila zjeżdżając na sąsiedni pas.

W czasie kontroli okazało się, że za kierownicą alfy siedzi 37-latek z gm. Raciąż. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, a badanie na trzeźwość które przeprowadzili wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Pojazd, którym kierował został zabezpieczony na strzeżonym parkingu, a pijanego kierowcę mundurowi przekazali trzeźwej, wskazanej przez niego osobie.

Nieodpowiedzialny 37-latek, który jadąc bardzo ruchliwą trasą jaka niewątpliwie jest 7. ryzykował nie tylko swoim życiem i zdrowiem, ale również innych uczestników ruchu drogowego, niebawem usłyszy zarzut kierowania po pijanemu. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz