Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Setne urodziny Jadwigi Krętkowskiej: Najstarsza w gminie Regimin

02.11.2017 14:26:38

29 października pani Jadwiga Krętkowska z Regimina ukończyła 100 lat. Obecnie jest ona najstarszą mieszkanką regimińskiej gminy i jedną z najstarszych osób w powiecie ciechanowskim.

- Dni, tygodnie i lata tak szybko mijają… Zdaje mi się, że żyję dopiero 10 lat, a nie 100 lat – mówi z zadumą w głosie starsza pani, która mimo swego wieku żywo interesuje się tym, co dzieje się w kraju i najbliższej okolicy. Ogląda telewizję, słucha radia.

Jasności umysłu i elokwencji mogą pozazdrość jej osoby znacznie od niej młodsze. Jak na swoje lata jest też w dobrej kondycji fizycznej. Z powodu zwyrodnienia stawów musi poruszać się na wózku inwalidzkim.

- Babcia jest dobrą, spokojną i pogodną osobą. Zawsze lubiła śpiewać, należała do parafialnego chóru. Jeszcze teraz od czasu do czasu sobie podśpiewuje. A głos ma naprawdę ładny. Jest człowiekiem ugodowym, zawsze dobrze żyła z sąsiadami. Lubi się śmiać. Zawsze też umiała się zachować. Jest osobą serdeczną – mówi wnuczka Agnieszka Gałązka, która obecnie wspólnie ze swymi dziećmi opiekuje się starszą panią.

Cały artykuł w TC z 7 listopada br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...