Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Rzeka uprzykrza życie mieszkańcom

04.11.2017 16:36:17

Tegoroczne obfite opady deszczu szczególnie mocno odczuli mieszkańcy gminy Raciąż. Przede wszystkim ci, których gospodarstwa, pola albo łąki położone są niedaleko Raciążnicy, bo w ostatnich miesiącach kilka razy musieli zmagać się z zalewającymi ich wodami rzeki.

- Problem istnieje. Gdy jest mokro i po większych opadach podnosi się poziom wody. Rzeka wylewa się z koryta. Odczuwają to najczęściej mieszkańcy miejscowości Kiniki czy Drozdowo. Tam straty są największe. Woda zalewa przede wszystkim ich łąki. Ten rok jest wyjątkowo niedobry - mówi Ryszard Giszczak, wójt gminy Raciąż. Co gorsza, problemu pomimo jego powtarzalności nie udało się wyeliminować. Wszystko wskutek zamulenia i spłycenia dna oraz nieoczyszczenia koryta z roślin. Rolnicy obawiają się, że sytuacja może powtórzyć się po najbliższych deszczach, a później po roztopach. Sprawa została poruszona również na sesji Rady Gminy przez sołtysów miejscowości najbardziej zagrożonych przez rzekę. Niestety nie usłyszeli satysfakcjonujących ich informacji. Gmina ma związane ręce, bo chociaż chciałaby pomóc, nie może wykonywać w korycie żadnych prac mogących poprawić nurt rzeki, ponieważ Raciążnica należy do Skarbu Państwa.

Cały artykuł w TC z 7 listopada br.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...