Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Histeryczna dyplomacja

07.11.2017 10:14:23

Polska dyplomacja i ministerstwo obrony narodowej coraz odważniej pokazuje innym krajom, gdzie jest ich miejsce. Rosja, Niemcy, Francja i Ukraina już wiedzą, że z nami nie ma co zadzierać. Podstawowym narzędziem używanym przez nasze MSZ jest histeria, przepraszam – historia.

 Zacznijmy od Rosji, bo to tradycyjnie nasi najwięksi wrogowie, byli okupanci i ciemiężyciele. Zabory, 1920 r., komunizm, wrak Tu-154.
Teraz planują nas zaatakować, ubrani-przebrani nie jak dawna Armia Czerwona (z czerwoną gwiazdą na furażerkach), ale za... zielonych ludzików. Pierwsza skuteczna akcja takich „ludzików”, żołnierzy bez oznakowanych mundurów, to opanowanie Krymu i destabilizacja wschodniej Ukrainy.
Ale nie z nami te numery! Minister wojny Antoni Macierewicz przewidział ten rodzaj agresji i już powołał specjalne wojska, które poradzą sobie z zielonymi ludzikami. To Wojska Obrony Terytorialnej. Będą one operować, jak sama nazwa wskazuje, w terenie i skutecznie eliminować rosyjski specnaz, dywersantów i szpionów.
Tego, co już potrafi obrona terytorialna, jeszcze dokładnie nie wiemy, bo to świeża formacja. Ale ostro ćwiczy i stawia się na przeglądy, wszędzie tam gdzie jedzie minister Macierewicz.
Tylko… Gdzie Rzym, gdzie Krym, a gdzie Wojtkowa gruszka… Nadal nikt nam nie wytłumaczył, w jakim celu przebrani żołnierze rosyjscy mieliby przenikać przez naszą wschodnią granicę i chować się w polskich lasach, wysadzać tory i zatruwać ujęcia wody? Aby zaopiekować się mniejszością rosyjską (mamy taką?), odbijać jeńców, zdobyć nasze surowce, szczególnie kopalnie złota i uranu?


Z Niemcami też gramy ostro. Obecny rząd realizuje antyniemieckie fobie prezesa Kaczyńskiego. Każdy komentarz niemieckich polityków (albo unijnych urzędników pochodzących z Niemiec), dotyczący Polski, traktowany jest jako śmiertelna obraza, a przymiotnik „niemiecki” brzmi jak obelga (niemiecka opcja, niemieckojęzyczna prasa, dziadek z Wehrmachtu, itp.).

Ryszard Marut

Więcej w nr 45 TC

autor: red

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • ja, 2017-11-07 12:07:55
  Ciechanowianin
  Najlepszy minister obrony narodowej w powojennej historii Polski,takie są fakty,nie likwiduje armii tylko rozbudowuje.
 • ja, 2017-11-07 20:52:07
  go
  Lepsza Obrona Terytorialna od ORMO
 • aw, 2017-11-09 13:54:01
  A pan nadal swoje
  Nic się nie zmienia w pana komentarzach, nawet nieprawdę pan powtarza byle uderzyć w PiS. A gdzie neutralność dziennikarska ? I tak na prawdę przeszkadza panu , że ktoś jest dumny z bycia Polakiem , a honor i obrona dobrego imienia własnej ojczyzny jest ważna ? Czy lepsze było godzenie się na kłamstwa, na marginalizowanie i szyderstwa, byle być poklepanym po plecach ? Nie ma pan kłopoty z patrzeniem w lustro ? Pozdrawiam