Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Płońsk. Bez dyskusji o zdrowiu

08.11.2017 14:26:53

Choć problemów nie brakuje, płońscy radni powiatowi nie dyskutowali na sesji nad sprawozdaniem na temat dostępności do publicznej służby zdrowia w powiecie płońskim. Może dlatego, że tym razem dokument ten przyjmowali pod nieobecność dyrektora szpitala Pawła Obermeyera.

Zwykle działalność Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku była szczegółowo przez radnych omawiana. To największa w powiecie placówka, a z pomocy służby zdrowia korzystają przecież wszyscy jego mieszkańcy. Wcześniej radni byli zaniepokojeni restrukturyzacją, dopytywali również o stan finansowy i obsadę kadrową szpitala. Z tych powodów tematyka ta gościła na wielu sesjach i posiedzeniach komisji. Tym razem temat przeszedł bez echa.

Dyrektor szpitala informację na temat dostępności do usług medycznych przedstawił w sprawozdaniu. Zwrócił w nim uwagę na istniejący problem związany z brakiem lekarza neurologa, który realizowałby usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka ta nie posiada takiego kontraktu, a pacjenci nie mają gdzie leczyć schorzeń neurologicznych. W tym przypadku pozostaje tylko opieka stacjonarna. Szpital nie ma również kontraktu na porady gastroenterologiczne oraz na działalność poradni chirurgii naczyniowej, co również stanowi dużą niedogodność dla pacjentów z tego powiatu.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 7 listopada br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz