Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Święto teatru w Pułtusku i w regionie przed galą finałową

09.11.2017 14:51:41

„Grupa Teatralna 25” i „Teatr pod Dębem” z Pułtuska, Teatr „Rozmyty Kontrast” z Ciechanowa, Grupa Teatralna „Kabat” z Przasnysza, „Teatr Cioci Heni” z Szelkowa i Grupa Teatralna „Bez Nazwy” z Nasielska zaprezentowały się w październiku na scenie kina „Narew” w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki podczas III Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkursu „PTA-K”.

Reprezentujące pięć powiatów grupy wystawiły przedstawienia także w innych miejscowościach, sprawiając, że święto teatru w Pułtusku nabrało regionalnego znaczenia. Zanim poznamy werdykt jury, powspominajmy.

- Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku po raz trzeci realizuje projekt „Tradycje teatralne Pułtuska” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego odbyły się III Pułtuskie Teatry Amatorskie – Konkurs „PTA-K". Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez samorząd gminy Pułtusk, którego reprezentant, pan burmistrz, jest m.in. fundatorem nagród w konkursie. Wspomnę innych mecenasów kultury: Andrzeja Grabowskiego, Jana Kaczmarczyka, Józefa Łatyfowicza, Krzysztofa Gerczaka, Michała Kisiela, Agnieszkę i Macieja Wąsiewskich. Projekt teatralny jest tak dużym przedsięwzięciem, że jego realizacja tylko z budżetu MCKiS nie byłaby możliwa, dlatego wszystkim wymienionym gorąco dziękuję – powiedziała Izabela Sosnowicz-Ptak, dyrektor MCKiS, pomysłodawczyni projektu. Przypomniała: – W czerwcu odbyły się warsztaty z mowy scenicznej, scenografii i kostiumów oraz reżyserii dla wszystkich chętnych uczestników konkursu, a także ewentualnych przyszłych aktorów amatorów i reżyserów, bowiem ideą i głównym celem projektu jest odrodzenie teatru amatorskiego dorosłych, z którego Pułtusk i nasz region słynął.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 7 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz