Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Podtopione domy w Gąsocinie. Jak żyć?

09.11.2017 16:22:19

Takiej sytuacji w gminie Sońsk jeszcze nie było. Na 31 października zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Gminy związana z zalewaniem piwnic prywatnych domów w Gąsocinie. Poszkodowani oczekiwali konkretnej pomocy. W skrajnych przypadkach woda zalewa instalacje centralnego ogrzewania.

Zaczyna się robić coraz zimniej, a mieszkańcy nie mogą rozpalić w piecach.

Sesję zwołał przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Wodzyński. Zrobił to na wniosek pięciu radnych – Krzysztofa Nowickiego, Dariusza Dzierzęckiego, Jarosława Muchowskiego, Grzegorza Muszyńskiego i Stanisława Dyoniziaka. To członkowie komisji rolnictwa, która kilka dni wcześniej wizytowała podtopione domy.

- Mieszkańcy skarżyli się, że mają zalane piwnice i nic z tym nie mogą zrobić. Prosili o pilną pomoc. Pierwszy wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej złożyliśmy już 4 października, choć w nieco innym składzie. Przewodniczący odpowiedział w ciągu kilku dni. Argumentował, że nie zwoła jej z przyczyn formalnych. Byliśmy zniesmaczeni, bo sprawa wydawała nam się paląca – wspomina Krzysztof Nowicki, przewodniczący komisji rolnictwa.

Radny Eugeniusz Owczarczyk opowiada, że na jednej z prywatnych posesji w Gąsocinie zarwał się grunt w miejscu, gdzie biegnie stary kolektor sanitarny. Z chwilą wybudowania nowego kolektora, miał on pełnić rolę kolektora burzowego.

- Od sierpnia był czas, żeby usunąć awarię. Za rządów wójta Geberta takie sytuacje też się zdarzały. Będąc sołtysem i radnym, sam zabiegałem o takie naprawy – wspominał radny Owczarczyk. Mówił o tym także na ostatniej nadzwyczajnej sesji. Przekonywał, że wójta Geberta nikt po sądach nie ciągał za to, że na jego polecenie naprawiono kolektor.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 7 listopada br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz