Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Napadł na kobietę, zatrzymali go przechodnie

09.11.2017 18:29:31

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazało się trzech mieszkańców powiatu płońskiego, którzy ujęli sprawcę napadu na starszą kobietę. Ujęty przez nich 23-latek został szybko przekazany w ręce Policji. Zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- W miniony wtorek po południu na jednej z ulic w Płońsku 72-letnia płońszczanka została zaatakowana, gdy po zakończeniu pracy w punkcie usługowym, szła wpłacić utarg do banku – informuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej policji w Płońsku. - Napastnik przez pewien czas szedł za kobietą, po czym z dużą siłą uderzył ją w plecy. Starsza pani przewróciła się na jezdnię i złamała rękę. Mężczyzna wykorzystując bezbronność swojej ofiary wyrwał jej z rąk torebkę, w której miała pieniądze oraz dokumenty. Po całym zajściu szybko próbował uciec. Jednak niedługo cieszył się skradzionym łupem, bo na pomoc 72-latce ruszyło trzech przypadkowych przechodniów, którzy widzieli całą sytuację.

Dwaj z nich, 19-letni uczeń wracający po lekcjach i 34-latek, gdy usłyszeli krzyk kobiety i zobaczyli uciekającego mężczyznę, bez zastanowienia pobiegli za nim. Uciekinier został ujęty lecz cały czas próbował wyrwać się przytrzymującym go mężczyznom. Do szarpiących się podbiegł kolejny przechodzień, 32-latek i pomógł obezwładnić sprawcę napadu. Na miejsce wezwany został patrol policji, który przejął 23-latka. Natomiast kobiecie udzielona została pomoc medyczna.

Napadnięta kobieta odzyskała wszystkie skradzione rzeczy. 23-letni napastnik trafił do policyjnego aresztu. Twierdził, że napadu dokonał pod wpływem chwili, gdyż ma dużo długów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...