Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Ciechanów: Pieniądze na Kwiatową coraz bliżej

10.11.2017 14:21:39

Złożony w połowie września przez samorząd powiatu ciechanowskiego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wniosek o dofinansowanie modernizacji ul. Kwiatowej w Ciechanowie – w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej – pozytywnie przeszedł ocenę formalną.

- Z faktu tego bardzo się cieszymy. Jest ogromna szansa, że ocena merytoryczna wniosku również wypadnie pozytywnie i otrzymamy finansowe wsparcie na realizację tej inwestycji – mówi Józef Borkowski, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie.

O potrzebie remontu znajdującej się w złym stanie technicznym ulicy wiele razy pisaliśmy na łamach „TC”. Ulica ta, choć leży na terenie miasta, ma ponadlokalne znaczenie, bo stanowi wyjazd w kierunku powiatu mławskiego. Dlatego zarządzana jest przez samorząd powiatowy, który odpowiada za jej przejezdność i stan techniczny. I to właśnie podległy staroście PZD przygotował wniosek o dofinansowanie i całą dokumentację techniczną przebudowy.

Choć ulica ma tylko 670 metrów długości, koszt jej przebudowy – ze względu na zakres robót – jest duży. Szacuje się, że wyniesie ok. 3,2 mln zł.

Więcej w TC z 14 listopada br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz