Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Mistrz olimpijski Szymon Kołecki opowiadał o sporcie, radził, co jeść

11.11.2017 10:28:19

- Nazywam się Szymon Kołecki. Byłem zawodowym sportowcem. Przez prawie 20 lat dźwigałem ciężary – tak przedstawił się uczniom klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich.

Spotkanie przygotowała  wychowawczyni klasy Maria Kowalska wspólnie z Anną Kosudą, mamą jednej z uczennic.

Szymon Kołecki ma 36 lat, pochodzi z leżącej niedaleko Wrocławia niewielkiej miejscowości Wierzbno. Od wielu jednak lat mieszka w Ciechanowie. Jest żonaty, ma czworo dzieci.
9-letni uczniowie IIIb mieli wiele pytań do mistrza olimpijskiego. Chcieli wiedzieć m.in., kiedy pojechał na swoje pierwsze zawody, ile kilogramów wtedy podniósł, ile zdobył medali, czy nie żałuje, że nie został piłkarzem, a także ile miał lat, gdy zdobywał olimpijskie medale.

- Sport zacząłem uprawiać, gdy miałem 4 czy 5 lat. Nie tylko podnoszenie ciężarów, ale też gimnastykę i akrobatykę. Uwielbiam sport. Miałem starszych kolegów, z którymi trenowałem zapasy i grałem w rugby. Bardzo lubiłem też grać w piłkę nożną. Bardzo chciałem zagrać w seniorskiej reprezentacji mojej miejscowości. Marzyłem o tym. Kiedy miałem 13 lat, zaproponowano mi, żeby w niej zagrał. Ale ja tak bardzo speszyłem się tą propozycją, że odmówiłem. Sam do końca nie wiem, dlaczego to zrobiłem – stwierdził nasz olimpijczyk.

Więcej w TC z 14 listopada br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz