Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. Agnieszka Rok
fot. Agnieszka Rok

Koncert w PSM w Ciechanowie: Nauczyciele w roli artystów

11.11.2017 12:17:28

Koncert nauczycieli i absolwentów towarzyszył obchodom Międzynarodowego Dnia Muzyki, które ostatniego dnia października odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. Występ zwieńczył śpiew chóru Sine Nomine pod batutą dyrektor szkoły Joanny Makijonko.

Otwarte koncerty absolwentów i nauczycieli ciechanowskiej szkoły muzycznej sięgają końca lat 90. Pomysłodawcą takiej formy artystycznej był jej ówczesny dyrektor Stanisław Kujawa.
Przez lata szkoła muzyczna w Ciechanowie wykształciła wielu uczniów, którzy koncertują, akompaniują, grają w orkiestrach lub zespołach kameralnych.

Ich powrót i występ w murach dawnej szkoły jest dobrą formą zaprezentowania się, pokazania najmłodszym uczniom, że warto rozwijać swoją pasję, jaką jest gra na instrumencie. W auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej oprócz uczniów i rodziców zjawili się też goście z  wiceprezydent Anną Żebrowską i przedstawicielami Rady Miasta, a także posłanka Anną Cicholską.

Więcej w TC z 14 listopada br.

autor: ereM

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...