Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. P.Wiewiórkowski
fot. P.Wiewiórkowski

Płońsk: Wystawa pamięci świadków historii

11.11.2017 14:22:13

Do końca roku mieszkańcy Płońska będą mogli oglądać ekspozycję „Świadek – Wystawa Marszu Żywych”, którą zainaugurowano I Festiwal Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona.

Jej oficjalnego otwarcia razem z władzami miasta dokonali specjalnie zaproszeni goście: Aharaon Tamir - przewodniczący organizacji „Marsz Żywych”, a także fundator Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Zygmunt Rolat - biznesmen ze Stanów Zjednoczonych działający na rzecz dialogu polsko-żydowskiego. Szczegółowo pisaliśmy o tym przed dwoma tygodniami.

Wystawa składa się ze zdjęć, wypowiedzi i wierszy poświęconych znajdującym się w Polsce miejscom zagłady. Ich autorami i bohaterami są świadkowie historii oraz młodzież, którzy odwiedzali te miejsca podczas Marszu Żywych. Jej przygotowaniem zajęła się organizacja March of the Living (Marsz Żywych), od wielu lat organizująca wspólne wizyty osób ocalałych i wielu innych ludzi z całego świata w byłym obozie Auschwitz.

Wystawę oglądano już w kilku krajach Europy i świata. W każdym zakątku robiła duże wrażenie. Zgromadzeni przy Miejskim Centrum Kultury uczestnicy w zadumie i z uwagą oglądali fotografie, nie kryjąc wzruszenia.

Więcej w TC z 14 listopada br.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz