Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kamery pomagają policji i okradzionym. Kradną też „zwykli” obywatele

11.11.2017 16:22:45

55-letni mieszkaniec Ciechanowa, który kilkanaście dni temu w jednym z hipermarketów wykorzystując sytuację i roztargnienie klientki robiącej zakupy ukradł jej portmonetkę z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi, przyznał się do zarzucanego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Zgodnie z zawartym z prokuraturą i czekającym na zatwierdzenie przez sąd „układem”, musi naprawić szkodę, czyli oddać poszkodowanej ukradzione pieniądze (50 zł) i zapłacić 1.500 zł grzywny.

Do kradzieży doszło 30 października. Mężczyzna zauważył, że stojąca przed nim przy kasie kobieta podczas pakowania zakupów na chwilę odłożyła portmonetkę, więc ją ukradł. Kobieta dopiero po powrocie do domu zauważyła, że nie ma portmonetki i uświadomiła sobie, gdzie mogła ją stracić. Następnego dnia o zdarzeniu zawiadomiła policję. Funkcjonariusze nie mieli kłopotów z ustaleniem sprawcy. Sklep, w którym doszło do opisywanej sytuacji, ma bowiem monitoring  i wystarczyło przejrzeć jego zapis z dnia poprzedniego.

Okazało się, że sprawcą kradzieży był obywatel, wcześniej nienotowany w policyjnych kartotekach. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale – być może ze wstydu – odmówił złożenia wyjaśnień. Policjanci odzyskali portmonetkę.

Więcej w TC z 14 listopada br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz