Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 09 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Paw
fot. Paw

W Płońsku: Święto Niepodległości w zadumie i biegu

12.11.2017 10:33:27

Tłumy płońszczan wyszły na ulice, by wspólnie uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości. Podniosła atmosfera, powiewające biało-czerwone flagi i patriotyczne nuty płynące z głośnika podkreślały szczególny charakter tego dnia.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w parafii pw. św. M. Kolbego, po której delegacje oraz grupy ze sztandarami m.in. harcerze, uczniowie, policjanci, strażnicy, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy oraz Urzędu Miasta przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożyli kwiaty. Przemówienia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wygłosili burmistrz Andrzej Pietrasik i starosta Andrzej Stolpa, a radny miejski Marcin Kośmider zabrał głos w imieniu posła Macieja Wąsika.

- Miłość do ojczyzny to nie tylko szacunek i pamięć dla ołtarzy przeszłości, ale również odpowiedzialność za jej obecny i przyszły kształt. Każdy ze swoim powołaniem powinien troszczyć się o jej dobro – mówił, nawiązując do Norwida, starosta Andrzej Stolpa.
Nie była to jedyna forma upamiętnienia tego ważnego w naszej historii dnia. O godz. 11 bowiem w Płońsku grupa około 50 biegaczy już po raz kolejny pobiegła ulicami miasta na trasie o długości 7 km.

Więcej w numerze TC z 14 listopada br.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz