Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 09 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

W Pułtusku: Uroczyście, śpiewająco i sportowo

12.11.2017 12:37:41

Pułtuskie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada przebiegały podobnie jak w minionym roku. Głównym uroczystościom patriotyczno-religijnym, odbywającym się w bazylice, na I cmentarzu i przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego towarzyszyły: program artystyczny, turnieje i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Różne inicjatywy podjęły także szkoły.

Przy mogile na I cmentarzu i pod pomnikiem J. Piłsudskiego zostały złożone wieńce z biało-czerwonych kwiatów. „Niepodległa słowem zapisana” – program pod takim tytułem przygotowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Wystawili go w bazylice kolegiackiej przed mszą św. w intencji Ojczyzny.

Tego samego dnia w Auditorium Maximum w Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach spotkań z cyklu „Śpiewamy dla Ciebie Polsko”, zorganizowane przez burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza.

ułtuszczanie i goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Izabeli Jaszczułt-Kraszewskiej, śpiewaczki operowej i Andrzeja Ambroziaka, pianisty, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pułtusku.

Obchodom 99. rocznicy odzyskania niepodległości towarzyszyły wydarzenia sportowe, koordynowane przez MOSiR: halowe turnieje piłki nożnej „dzikich drużyn” dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, halowy turniej zakładów pracy o Puchar Burmistrza, rozegrane w hali PSP nr 4 oraz turniej czwórek siatkarskich o Puchar Burmistrza, zarganizowany w hali PSP nr 1. W program obchodów wpisują się także: turniej tenisa stołowego – 12 listopada w PSP nr 3 oraz VIII Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…”, który odbędzie się 16 listopada w Sali Maneż Domu Polonii. Nad wydarzeniem organizowanym przez LO im. P. Skargi i Związek Piłsudczyków RP Oddział w Pułtusku patronat, oprócz starosty Jana Zalewskiego i burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej w numerze TC z 14 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz