Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. Marek Stamirowski
fot. Marek Stamirowski

W powiecie nowodworskim poetycko i muzycznie

12.11.2017 14:32:18

W Nasielsku uroczystości związane z 11 listopada zbiegły się z 631. rocznicą uzyskania praw miejskich. Obchody podzielono na dwa dni. W przeddzień Święta Niepodległości wykład na temat historii Nasielska wygłosił Krzysztof Macias.

W sali kinowej przedstawił - głównie młodzieży - prezentację o tym, jak zmieniało się miasto na przestrzeni wieków. Wręczono także statuetkę „Lwa Nasielska”. W tym roku  otrzymał ją Tadeusz Czachorowski, właściciel Elektro-Plastu. Nagrodzono też młodych recytatorów w konkursie „Polska Poezja Patriotyczna”. Laureaci zaprezentowali swoją twórczość na scenie. Nie zabrakło też patriotycznego programu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. W 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada, na cmentarzu odbył się apel poległych, złożono kwiaty, a potem uczestnicy uroczystości przemaszerowali do kościoła na mszę św. w intencji ojczyzny.


Więcej w numerze TC z 14 listopada br.

autor: KaK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...