Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. int
fot. int

Nie chcą fermy drobiu w Bobach

13.11.2017 18:36:27

Mieszkańcy podpułtuskiej wsi Boby, ale także sąsiednich wsi Chmielewo i Gnojno są zaniepokojeni pomysłem założenia fermy drobiu w Bobach. Nie wyobrażają sobie takiej inwestycji w pobliżu swoich domów oraz szkoły, w sprawie zamiaru likwidacji której protestowali w ubiegłym roku, a także w pobliżu Narwi i obszaru Natura 2000.

Podkreślają, że ferma wpłynie na: jakość życia całych rodzin oraz środowisko naturalne, a pośrednio, ze względu na większy ruch samochodów na drodze niedaleko szkoły, na bezpieczeństwo dzieci. W ich imieniu wystąpiła, próbując dowiedzieć się o stanowisko burmistrza w tej sprawie, radna Paulina Borek. 

Boby to wieś położona po obu stronach drogi krajowej nr 61 Pułtusk – Ostrołęka. Większość domów, jak i szkoła znajdują się po prawej stronie drogi z Pułtuska. Mieszkańcy Bobów prowadzą gospodarstwa, część z nich dojeżdża do pracy do Pułtuska lub dalej. W wielu domach mieszkają wielopokoleniowe rodziny. Życie toczy się tu spokojnie i blisko natury. Nie dziwi więc, że wieść o mającej powstać fermie kurzej dziwi i niepokoi mieszkańców nie tylko Bobów, ale i sąsiednich wsi.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 14 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Koko, 2017-11-14 18:04:31
    Cedrobowscy bosowie się panoszą!
    Zysk i wyzysk. Ludzi za nic mają. I tylko kurniki tworzą. Niedługo zakład w Ujazdówku będzie bił kurczaki 7 dni w tygodniu. Nawet w niedzielę. A ludzie sami nawet promila tego co szychy nie mają.