Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. P.Wiewiórkowski
fot. P.Wiewiórkowski

Waldemar Kunicki: Pomimo krytyki śpię spokojnie

14.11.2017 14:36:48

* Jest pan w Radzie Miasta na cenzurowanym. Opozycja wytyka panu błędy, stagnację i brak nowych pomysłów na sportowy rozwój Płońska. Śpi pan spokojnie? - pytamy Waldemara Kunickiego, dyrektora MCSiR w Płońsku.

- Lubię rozmawiać z radnymi. Nie obrażam się na słowa krytyki, jednak zawsze bulwersuję się sposobem, w jaki się mnie krytykuje. Nie zawsze rozmowy są merytoryczne. Nie wszyscy wiedzą, jak wygląda nasza praca od środka. Ja sam wielokrotnie wyjaśniałem, że nie mamy wpływu na wyniki sportowców, ponieważ są od nas niezależni. My tworzymy im warunki do uprawiania sportu w takim zakresie, na jaki pozwalają nam środki. Nie zgadzam się z opinią, że w sporcie nic się nie dzieje, ponieważ dzieci z Płońska biorą udział w zawodach w różnych dyscyplinach. Nie posiadamy w budżecie wystarczającej kwoty na organizację spektakularnych imprez sportowych wymagających dużych nakładów finansowych. Zmieniły się też zasady organizowania zawodów, ponieważ kilkanaście lat temu związki różnych dyscyplin prosiły, by zorganizować imprezy. Teraz sytuacja się odwróciła. Związek organizuje przetarg na organizację dużej imprezy. Kto da więcej, a zarazem zapewni zakwaterowanie zespołom czy zawodnikom, ten dostaje zielone światło. A wracając do pytania, pomimo krytyki śpię spokojnie. Jestem dyrektorem MCSiR od 14 lat i zdaję sobie sprawę, że krytyka jest wpisana w moją pracę.
 
*Jeden z radnym zasugerował, że powinien pan przygotować koncepcję funkcjonowania MCSiR na najbliższe lata…
- Tak, ale ja nie startuję na stanowisko dyrektora w konkursie, tylko nim jestem. Czemu to miałoby służyć? Tak jak mówiłem, mamy plan finansowy i statut określający zakres naszych obowiązków. Jeśli rada przeznaczy więcej pieniędzy na działanie MCSiR, wtedy na pewno będzie też więcej imprez i zawodów sportowych rangi ogólnopolskiej czy też mistrzowskiej.


Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 14 listopada br.

autor: PW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz