Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Wizualizacja
fot. Wizualizacja

Pułtuskie koszary: Quick park nadal w planach

21.11.2017 14:38:46

Powstanie, czy nie? – zastanawiają się pułtuszczanie, a po mieście krążą informacje, że jednak na terenie dawnej jednostki wojskowej u zbiegu al. Wojska Polskiego i al. Tysiąclecia w Pułtusku nie zostanie zbudowane centrum handlowe. Inwestor utrzymuje, że obiekt o nazwie quick park jest nadal w planach, a jego otwarcie nastąpi w 2019 r.

Prace na terenie dawnych koszar miały ruszyć w 2016 r., potem przesunęły się na bieżący rok. Mimo tych zapowiedzi na terenie jednostki, co widzą i pułtuszczanie, i przejeżdżający przez miasto, nic się nie dzieje. I jedni, i drudzy niepokoją się, że niezagospodarowanie koszar oznacza jeszcze większe zniszczenie zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX w. Po mieście zaczęły krążyć informacje, że tak samo jak stop shop na terenie dawnego dworca PKS, tak quick park, czyli centrum handlowe z restauracjami i kinem, w dawnych koszarach nie powstanie.

Inwestorem Quick Parku Pułtusk jest Real2B Development, działająca od 2013 r. spółka dewelopersko-inwestycyjna z Warszawy. Poszukuje ona lokalizacji blisko centrum miast, przy dużych osiedlach mieszkaniowych i drogach krajowych lub wojewódzkich. I takie miejsce znalazła w Pułtusku. Obiekt o nazwie quick park ma łączyć handel, usługi i rozrywkę.
- Nasza spółka ma w Pułtusku zabezpieczoną nieruchomość pod inwestycję – potwierdził rok temu Tomasz Szypuła, PR manager Real2B Development sp. z o.o. – Quick Park Pułtusk będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w regionie. Na powierzchni 12.700 m kw. swoje miejsce znajdzie ok. 30 sklepów, restauracji, punktów usługowych oraz wielosalowe kino. W oddzielnym obiekcie znajdzie się supermarket spożywczy – wyjaśnił.

Cały artykuł w TC z 21 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz