Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

III „PTA-K” – finał. Teatr pod Dębem i Rozmyty Kontrast z nagrodami

28.11.2017 14:03:47

Zespoły teatralne z powiatów: pułtuskiego, ciechanowskiego, makowskiego, przasnyskiego i nowodworskiego oraz miłośnicy teatru spotkali się kolejny raz w sali kina „Narew” w Pułtusku 24 listopada. Gala finałowa przebiegała jak uroczystość wręczenia Oscarów: organizatorzy stopniowali napięcie, były złote koperty kryjące nazwy grup lub nazwiska reżyserów i aktorów. III Pułtuskie Teatry Amatorskie – Konkurs „PTA-K” za nami.

I nagrodę dla zespołu zdobył „Teatr pod Dębem” z Pułtuska za spektakl „Bułhakow” Macieja Wojtyszki w reżyserii Adama Gadomskiego. II nagrodę otrzymał Teatr „Rozmyty Kontrast” z Ciechanowa za spektakl „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Klimczak. Pierwszy z zespołów działa przy Nadleśnictwie Pułtusk, drugi w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie. Jury przyznało jeszcze dwa wyróżnienia: dla „Teatru Cioci Heni” z Szelkowa za spektakl „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej w reżyserii Henryki Brdękiewicz i „Grupy teatralnej 25” za „Sztukę na kredyt” Mariusza Babickiego w reżyserii Doroty Polewaczyk.

Jury przyznało także nagrodę za reżyserię, indywidualne nagrody aktorskie, nagrody specjalne za debiuty, wyróżnienia reżyserskie i aktorskie. Tak jak w poprzednich latach nie zabrakło nagród publiczności. 

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz